Siirry sisältöön
Osa 6Kookosbanaani ja aamiaismonsteri - Äänikirja - Rolf Magne G. Andersen

Kookosbanaani ja aamiaismonsteri

4,7 / 5(628 arviota)

Kirjasarja: Kookosbanaani (kirja 6 / 20)

Kategoria: HuumoriLasten äänikirjat

ISBN9788727179018
Kesto0 tuntia
Julkaistutoukokuu 2025

Tietoa äänikirjasta

Kun Kookosbanaani on syönyt aamiaisen, hän saa katsoa hetken aikaa lastenohjelmia telkkarista. Ongelmana on vain, ettei aamiainen maistu. Onneksi Kookosbanaani saa kuitenkin hoitaa naapurin pientä possua, joka voisikin auttaa aamiaisongelmassa. Kuka onkaan todellinen aamiaismonsteri?

”Kookosbanaani ja aamiaismonsteri” on lastenkirja keksinnöistä ja syömisen rutiineista. Kirja on osa suosittua Kookosbanaani-sarjaa.

Kookosbanaani

Kookosbanaani on puoliksi kookospähkinä, puoliksi banaani. Hän asuu Pähkinäpoukaman kylässä yhdessä Äiti Banaanin, Isä Kookoksen ja pikkusisko Beibi Kokon kanssa. Keksintövajassaan Kookosbanaani kehittää mitä ihmeellisimpiä kojeita. Lähde mukaan Kookosbanaanin seikkailuihin!

Rolf Magne Golten Andersen (s. 1983) on norjalainen kirjailija, joka on kirjoittanut Kookosbanaani-tarinoita sekä äänikirjoiksi että e-kirjoiksi. Andersen työskentelee myös käsikirjoittajana elokuvan, radion ja tv:n parissa.

Lisää äänikirjoja sarjassa Kookosbanaani

Lisää äänikirjoja kirjailijalta Rolf Magne G. Andersen

Äänikirjoja, joista saatat myös pitää