Siirry sisältöön
Osa 2Becoming Sherlock 2 – Poikkeavat - Äänikirja - Sarah J. Naughton; Anthony Horowitz

Becoming Sherlock 2 – Poikkeavat

Kirjasarja: Becoming Sherlock (kirja 2 / 2)

Kategoria: Jännitys

ISBN9789180675703
Kesto11 tuntia
Julkaistukesäkuu 2024

Tietoa äänikirjasta

Becoming Sherlock -sarjan odotettu toinen osa seuraa kirjallisuuden klassikkoetsivää dystooppisessa Lontoossa vuonna 2060 Raymond Bannister on varakas mies, joka elää hyvin turvattua elämää. Salaperäisen kirjeen johdosta hänen maailmansa kuitenkin romahtaa. Kirje johdattaa miehen kaupungin pimeälle puolelle, josta hänet löydetään likaiselta kujalta kurkku auki viillettynä.

Rikos ja rikospaikka ovat ylikonstaapeli Lestradelle käsittämättömiä, ja hän hakee apua uudelta etsivältään, herra Sherlock Holmesilta. Tapauksen tutkinta johdattaa ajassa taaksepäin, Intiaan ja Poikkeaviksi itseään kutsuvan lapsiryhmän outoon alkuperään. Liittyykö arvoitus samalla myös toiseen suureen kysymykseen - kuka on Sherlock Holmes?

Samaan aikaan tunteet Missy Hudsonin ja John Watsonin välillä kuohuvat, kun Mary Morstan hakee Sherlockin apua. Lontoon alamaailmaan on nimittäin astunut uusi salaperäinen ja julma peluri, joka kulkee ainoastaan nimellä M. Anthony Horowitzin ja Sarah J. Naughtonin Poikkeavat on modernin Becoming Sherlock -trilogian toinen osa.

Lisää äänikirjoja sarjassa Becoming Sherlock

Äänikirjoja, joista saatat myös pitää